Oferujemy szeroką gamę sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny kosmetycznej. Skuteczność i profesjonalizm

Endermo Pro +
Endermo Pro + jest doskonałym sposobem kształtowania, wyszczuplenia sylwetki oraz redukcji cellulit. Jest to bezpieczna, naturalna oraz niezwykle skuteczna metoda likwidacji cellulitu, jak i tkanki tłuszczowej. Jej działanianie potwierdziło wiele badań klinicznych. Endermo Pro + działa zarówno na skórę jaki i tkankę podskórną
Opis zabiegu
Zabieg spektakularnie poprawia wygląd skóry - powoduje jej zagęszczenie, wygładzenie oraz ujędrnienie. Stosowany regularnie hamuje proces starzenia. W trakcie zabiegu dochodzi do stymulacji tkanki tłuszczowej a co za tym idzie uaktywnienia jej metabolizmu i usunięcia jej miejscowych nagromadzeń, szczególnie w miejscach trudnych do usunięcia mimo stosowania diety czy ćwiczeń.
Najlepsze efekty uzyskujemy po połączeniu Kriolipolizy KrioLine z Endermo Pro +
Wskazania do zabiegu Endermo Pro + :
- Redukcja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej
- Redukcja i usuwanie cellulitu
- Ujędrnienie wiotkiej skóry w obrębie całego ciała
- Drenaż umożliwiający usunięcie obrzęków
- Eliminacja toksyn z organizmu
- Leczenie blizn oraz zwłóknienień
- Poprawa krążenia krwi oraz limfy w obrębie nóg
- Przed i po liposukcji
- Obrzęk oraz ciężkie nogi
- Przed oraz po wysiłku fizycznym- działanie na mięśnie
Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroba nowotworowa
- ciąża
- zabiegi chirurgiczne żył (do 2 miesięcy)
- przepuklina brzuszna
LASER FHR
Najnowsza technologia FHR wykorzystuje bardzo wysoką moc wyjściową i silne mrożenie głowicy do - 12 stopni Celsjusza. Innowacyjne oprogramowanie pozwala na skuteczne dobranie parametrów zabiegowych odpowiednich zarówno dla skóry białej, ciemnej i opalonej.
Producent nie zapomniał także o filtracji. Wbudowany bezpośrednio w głowicę filtr jest skuteczny zarówno do usuwania włosów ciemnych i jasnych. Laser FHR jest idealny do bardzo wrażliwych i trudno dostępnych miejsc dzięki bardzo ergonomicznej konstrukcji głowic zabiegowych.
Podczas zabiegu depilacji FHR światło lasera pochłaniane jest przez ciemny barwnik cebulki włosa, a po dotarciu do niej zmienia się w ciepło i włos ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry. Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów epilacji w odstępach 4 - 5 tygodniowych ( zabiegi umawiane są indywidualnie przez kosmetologa ). Po wykonanym zabiegu trwałego laserowego usuwania owłosienia włosy zaczynają odrastać, ale po 3 tygodniach same wypadają. Po każdym kolejnym zabiegu epilacji odrasta coraz mniej włosów. W pierwszej kolejności usuwane są włosy grube i ciemne. Skuteczność epilacji laserowej FHR ocenia się na około 80-90%.
Zabieg epilacji laserowej zaleca się:
- pacjentom, którzy nie mogą stosować innych metod depilacji, bo mają problem z wrastającymi włosami
- osobom z nadmiernym owłosieniem, którego przyczyną są zaburzenia endokrynologiczne (hirsutyzm)
- osobom z wrażliwą skórą, zaczerwienioną po woskowaniu, goleniu czy depilacji chemicznej
- kobietom, dla których owłosienie jest dużym problemem estetycznym i chciałyby to zmienić
- mężczyznom z nadmiernym owłosieniem karku, pleców, klatki piersiowej i uszu
- mężczyznom z nadwrażliwością skóry po goleniu


PEELING KAWITACYJNY
Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków. Doskonale oczyszcza skórę z warstwy martwych komórek a cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.
Jak wygląda zabieg?
Peeling kawitacyjny przeprowadzany jest z użyciem urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które przesuwane po nawilżonej skórze wytwarza mikro-pęcherzyki, które zwiększają swoją objętość a następnie całkowicie pękają. Pod wpływem ciepła oraz podwyższonego ciśnienia dochodzi do rozbicia komórek zrogowaciałego naskórka, oczyszczenia z toksyn i wydzielin gruczołów łojowych.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Peeling kawitacyjny może być stosowany przy każdym typie skóry, nawet bardzo wrażliwej, delikatnej i cienkiej, skłonnej do podrażnień.
Peeling kawitacyjny głęboko oczyszcza pory, co pozwala na natlenienie skóry oraz lepszą wymianę jonów. Zabieg ten można przeprowadzić zarówno na twarzy jak i dekolcie czy plecach. Peeling kawitacyjny rozjaśnia skórę oraz usuwa przebarwienia. Zabieg wykonywany jest z użyciem wody, zatem po jego zakończeniu skóra pozostaje dobrze nawilżona. Zabieg powoduje także wzrost poziomu produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za młody wygląd skóry, a także wzmaga produkcję elastyny, odpowiadającej za sprężystość tkanek skórnych.
Przeciwskazania:
- skłonność do zmian trądzikowych,
- zmarszczki,
- skóra zniszczona poprzez palenie tytoniu, niedotleniona,
- sinienia i opuchlizna w okolicy oczu,
- słabo odżywiona skóra,
- zaburzenia pracy gruczołów łojowych,
- przebarwienia,
Zalety zabiegu:
- ujędrnienie tkanek,
- usunięcie martwych komórek, zaskórników
- stymulacja metabolizmu komórek,
- rozjaśnienie skóry,
- usunięcie przebarwień,
- regeneracja skóry
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Mikrodermabrazja polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka. Jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym, bezbolesnym do tego skutecznie regenerujący i odmładzający skórę.
Zalety zabiegu:
- bezpieczna kontrolowana głębokośc ścierania
- pobudzenie produkcji elastyny
- nie ma ograniczeń wiekowych
- zabieg jest bezbolesny
- możliwośc częstego powtarzania
- alternatywa dla osób nietolerujacych peelingu chemicznego
- likwidacja drobnych zmarszczek
- odnowa komórkowa
- generalna regeneracja skóry
- eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
- przyspieszenie krążenia krwi i limfy
- zwiekszenie absorbcji kosmetyków
- odżywienie skóry
- wzmocnienie zdolności obronnych skóry
- odmładzanie,
- regeneracja skóry,
- wzmacnia zdolności obronne skóry
Wskazania:
- trądzik pospolity,
- blizny potrądzikowe,
- łojotok,
- suchość skóry,
- rozszerzone pory,
- zaskórniki i prosaki,
- udrażnia zaczopowane pory i kanały skórne,
- powierzchniowe blizny,
- likwidacja zmarszczek wokół oczu, ust i szyi,
- fotostarzenie,
- nadmierne rogowacenie,
- szorstka lub grudkowata skóra,
- przebarwienia,
- plamy starcze,
- zranieniach blizny oraz na "kurze łapki",
Przeciwwskazania:
Jeśli mamy takie choroby skóry jak łuszczyca , bliznowce, nie powinniśmy decydować się na zbyt inwazyjny zabieg. Mikrodermabrazji nie wolno wykonywać także u osób, które cierpią na zakażenia bakteryjne i grzybicze skóry, naczyniaki jamiste oraz wszelkie stany zapalne skóry. Zabieg dyskwalifikuje również trądzik różowaty, płytko unaczyniona skóra i nowotwory.


MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA
Mezoterapia mikroiglowa to zabieg pośredni pomiędzy mezoterapią beziglową, a bardziej inwazyjną mezoterapia igłową, gdzie przy pomocy strzykawki lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje w głębsze warstwy skóry odżywcze koktajle. Skóra stanowi naturalną barierę ochronną przed wnikaniem w jej głąb różnych substancji. W tym zabiegu substancje poprawiające kondycję skóry dostarczane są poprzez odpowiednią stymulację jej wierzchniej warstwy.
Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na perforacji naskórka do 0,3mm poprzez mikroigły oraz na wprowadzeniu na tak przygotowaną skórę preparatów o wysokich stężeniach w celu niwelowania różnych problemów skórnych.Mezoterapia mikroiglowa łączy w sobie elementy medycyny estetycznej i kosmetologii. Jest najnowocześniejszą oraz najskuteczniejszą metodą natychmiastowego dostarczenia skórze niezbędnych składników do jej samoistnej odnowy (hwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy). Zabieg wykonany jest przy użyciu rollera. Roller to mały wałeczek pokryty igłami o różnych długościach, w zależności od potrzeb i rodzaju skóry klientki. Cały zabieg zwany jest jako terapia mikroigłowa. Mezoterapia mikroigłowa to alternatywa do drogich zabiegów chirurgicznych. Igiełki rollera tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które otwierają ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry. Mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – dzięki mezoterapii mikroigłowej skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.
Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?
- utrata napięcia, gęstości i elastyczności,
- widoczne zmarszczki mimiczne,
- zmarszczki, worki i cienie pod oczami
- zmęczona, szara cera,
- rozszerzone naczynka,
- trądzik, przetłuszczająca się skóra,
- blizny, w tym blizny potrądzikowe,
- zmarszczki mimiczne
Jakie zapewni efekty?
Poprzez mikronakłucia pobudza się produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie procesy odmładzania naszej skóry zostaja aktywowane natychmiastowo. Już po pierwszym zabiegu Twoja skóra jest widocznie bardziej napięta, mocniejsza, zrelaksowana i bardziej wygładzona. Aplikacja kwasu hialuronowego po pierwszym zabiegu zwiększa nawilżenie skóry o 30%, wyraźnie poprawie jej gęstość i elastyczność. Po serii zabiegów znikają płytkie zmarszczki a głębokie bruzdy i zmarszczki mimiczne znacznie się wypłycają.
►umożliwienie penetracji cząsteczek kwasu hialuronowego
►wybielanie, poprawa kolorytu skóry ►redukuje zmarszczki mimiczne,
►poprawa owalu twarzy, lifting
►zmniejsza blizny, spłyca rozstępy
►doskonałe efekty przy leczeniu trądziku, redukuje blizny potrądzikowe
►umożliwia głębszą penetracje skóry przez składniki aktywne
►proliferacja kolagenu
►pobudza i poprawia naturalne procesy naprawcze
►daje efekty złuszczające.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Bez obawy, skóra wygląda pięknie! Jest jedynie lekko zaczerwieniona ale to jest porządany efekt świadczący o udanym zabiegu. Zaczerwienienie znika w 50% po nałożeniu maseczki wyciszającej kończącej zabieg a kolejne 50% zaczerwnienienia ustępuje po kilku godzinacz.
Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu?
►nie powinno się malować do 24h po zabiegu
►nie wolno się opalać w solarium i na słońcu przez 2 tygodnie
►nie wolno stosować samoopalaczy przez 2 tygodnie
►nie korzystać z basenu i sauny przez 48 h
►nie stosować podrażniających kosmetyków do momentu ustąpienia podrażnień, na pewno przez 24h
►należy pić 2 litry wody dziennie przez co najmniej 2 dni po zabiegu
►należy stosować kremy z filtrem (30,50)
►należy stosować odpowiednią pielęgnację domową w celu przedłużenia i pogłębienia efektów zabiegu.
Ile zabiegów należy wykonać?
Mezoterapia mikroigłowa przynosi efekty tylko wtedy, gdy jest wykonywana w serii kilku zabiegów. Zalecana ilość zabiegów, w zależności od stanu problemu skórnego to seria 4-8 zabiegów wykonywanych z częstotliwością 1-2 zabiegi w tygodniu, następnie pielęgnacyjnie 1 zabieg raz w miesiącu. Koleją serię można wykonać 1 miesiąc po ostatnim zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
►Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne),
►występowanie opryszczki w stanie aktywnym,
►trądzik różowaty w stanie aktywnym,
►skóra źle tolerująca iniekcje,
►cukrzyca, alergie, choroby krwi (anemia, małopłytkowość),
►choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory),
►skłonność do bliznowacenia,
►nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie ,
►stosowanie leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryny),
►terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami,
►okres dłuższego nasłonecznienia,
►ciąża, okres karmienia piersią
DEPILACJA LASEROWA MEDILINE ICE SHR
Depilacja laserowa przy użyciu Medi Line ICE-SHR. Bezbolesna i ultraszybka metoda depilacji owłosienia! To obecnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa przy użyciu Medi Line ICE-SHR to również gwarancja bezbolesnej i szybkiej depilacji.
Depilacja laserowa Mediline Ice SHR
7. Jak często należy powtarzać zabieg depilacji i ile razy trzeba powtórzyć zabieg?.
10. Przeciwwskazania do zabiegu.
1. Co to jest?
Depilacja laserowa – epilacja niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Energia, która jest wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.
2. Krótka historia odkrycia.
Pierwsze próby usuwania owłosienia metodą laserową podjęto już w latach 60-tch XX wieku jednakże konstruowane urządzenia były niedokładne, duże i na tyle nieporęczne, że nie znajdowały zastosowania w kosmetyce. Dopiero w roku 1983 Oshiro i Maruyama skonstruowali laser o odpowiedniej długości fali i odpowiednim czasie trwania impulsu, dzięki czemu pozbywano się włosów, zachowując nienaruszoną skórę. Od tej pory trwa nieustanny proces doskonalenia maszyn aby efekty depilacji były najskuteczniejsze i najtrwalsze.
3. Przygotowanie do zabiegu.
Przygotowując się do zabiegu należy zapoznać się wszelkimi przeciwskazaniami, a w razie wątpliwości prosimy o kontakt z personelem gabinetów, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania. Prawidłowo przygotowane miejsce do depilacji powinno być ogolone maszynką co najmniej 1 dzień przed zabiegiem. Jeżeli wcześniej była stosowana depilacja mechaniczna (depilatorem, bądź woskiem) zaleca się zaprzestać jej stosowania na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy również opalać miejsc przeznaczonych do depilacji na około 7÷10 dni przed zabiegiem depilacji oraz zaprzestać z korzystania z preparatów lub innych środków światłouczulających lub zawierających Retinol na 4 tyg. przed zabiegiem.
4. Przebieg zabiegu.
Zabieg jest wykonywany urządzeniem MediLine ICE-SHR, przy użyciu najnowszej zdobyczy techniki jaką jest głowica ICE-SHR. Szeroka filtracja 755-815 nm daje możliwość depilacji każdego rodzaju włosa przy zachowaniu wysokiej skuteczności. Zastosowane lampy w głowicy o zdwojonej mocy w stosunku do standardowych SHR-ów, pracują z częstotliwością do 10Hz (10 impulsów na 1 sekundę). Powoduje to możliwość ciągłego ruchu głowicy, co znacząco skraca czas zabiegu, jednocześnie nie powodując omijania żadnego z miejsc. Po nałożeniu żelu (stosowanego przy zabiegach USG) na depilowaną partię ciała, głowica jest płynnie przesuwana. Tips mrożący zamontowany w głowicy jest ciągle chłodzony do temp. -2 °C wywołując efekt „gęsiej skórki”. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach jak np. bikini, znacząco poprawiając zarówno komfort dla klientów jak i skuteczność zabiegu.
5. Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, chociaż można poczuć zimno (głównie od nakładanego żelu). W przypadku MediLine ICE-SHR nie ma potrzeby stosowania żadnych środków znieczulających. Bardzo duże znaczenie dla bezbolesności ma wydajne chłodzenie głowicy oraz tips mrożący. Zazwyczaj nie występują żadne podrażnienia skóry ani inne niepożądane efekty.
6. Cykl wzrostu włosa.
Ze względu na budowę i funkcję włosów rozróżniamy trzy ich rodzaje: a) włosy mieszkowe delikatne owłosienie płodów i noworodków; b) drobne owłosienie ciała, które po osiągnięciu pełnej dojrzałości płciowej w różnych częściach ciała zastępowane jest wtórnym owłosieniem typu męskiego lub żeńskiego; c) owłosienie główne, do którego zaliczamy włosy głowy, łonowe, rzęsy i brwi. Rozwój włosa, obejmujący określone stadia, nazywamy cyklem włosowym. W każdym stadium włos ma charakterystyczną strukturę. Cykl włosowy trwa od 2 do 6 lat. W stadium wzrostu znajduje się stale ok. 85÷90% wszystkich włosów i okres ten to anagen. Melanocyty, komórki barwnikowe zawierające barwnik skóry i włosów – melaninę zaczynają jej produkcję. Włos zaczyna rosnąć wychodząc ponad powierzchnię skóry. Najdłużej bo 2÷6 lat anagen trwa na skórze głowy, w pozostałych miejscach czas trwania anagenu to 4÷8 tyg. W fazie przejściowej, zwanej katagenem, znajduje się 1% włosów i trwa ona około 2 tygodnie. W początkowym okresie katagenu czynność komórek macierzy włosa ustaje i ulegają one zwyrodnieniu oraz zanikowi. Zatrzymana zostaje produkcja melaniny przez melanocyty w mieszku włosowym. Wyróżniamy jeszcze telogen, okres spoczynku, trwający od 2 do 4 miesięcy. Włos telogenowy, jako twór całkowicie zrogowaciały, nie zawiera barwnika. W okresie spoczynkowym włos najpierw obluzowuje się w mieszku włosowym, a pod koniec fazy wypada. Prawidłowo dziennie tracimy od 40÷100 włosów. Nowy włos wyrasta z tego samego mieszka dopiero po 1,5 do 3 miesięcy, przy czym przyrasta około 1 cm miesięcznie. Włosy odradzają się stale i odbywa się to niepostrzeżenie. Prawidłowe wypadanie i wzrost nowych włosów jest zrównoważone i uwarunkowane tym, że włosy znajdują się w różnych stadiach wzrostu, to znaczy, że cykl włosowy przebiega asynchronicznie. W ciągu życia człowieka każdy z nas przechodzi około 20÷30 razy cykl włosowy.
7. Jak często należy powtarzać zabieg depilacji i ile razy trzeba powtórzyć zabieg?
Depilację laserową wykonujemy w odstępach 4÷8 tygodni. Przy pierwszych wizytach należy powtarzać wizyty co 4 tygodnie, później jeżeli zaobserwujemy spowolnienie wzrostu włosa, można wydłużyć częstotliwość spotkań w uzgodnieniu z naszymi specjalistami. Skuteczna depilacja jest możliwa tylko w stosunku do włosów znajdujących się w fazie anagen. W fazie katagen i telogen nie da się usunąć włosa. Nasz organizm to żywa tkanka, której reakcji nie możemy przewidzieć, jak również nie da się zbadać w jakiej aktualnie fazie znajdują się włosy na naszym ciele. Jeśli podczas pierwszych sesji jakieś włoski nie zareagowały na zabieg, powtarzamy zabiegi wysyłając im kolejne dawki impulsów świetlnych. Niestety nie da się określić dokładnej liczby potrzebnych zabiegów do całkowitego usunięcia włosów. Jest ona uzależniona od miejsca depilacji, gospodarki hormonalnej, fazy wzrostu, koloru włosa i skóry (im ciemniejszy włos na jasnej karnacji tym łatwiej poddaje się depilacji). Usuwanie włosów przy użyciu metody ICE-SHR wymaga średnio 6÷8 wizyt. Bardzo ważne jest regularne powtarzanie zabiegów w celu osiągnięcia maksymalnej skuteczności w jak najkrótszym czasie. Jeżeli, ze względu na brak czasu przedłużymy planowaną przerwę między zabiegami, możemy znacznie opóźnić ostateczny efekt trwałej redukcji owłosienia.
8. Kiedy pierwsze rezultaty?
Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba odczekać około dwóch tygodni, aby organizm pozbył się pierwszych, uszkodzonych podczas zabiegu włosów. Każdorazowo można średnio spodziewać się wypadnięcia około 20% włosów z miejsca poddawanego depilacji, choć efekty są indywidualne - obserwuje się wypadanie u niektórych klientów nawet do 70% owłosienia.
9. Wskazania po zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu nie można korzystać z intensywnych kąpieli słonecznych ani z wizyt w solarium przez okres 7 do 10 dni. Zaleca się również nie korzystać z innych specjalistycznych zabiegów kosmetycznych, w miejscach depilowanych, które mogą mieć wpływ na dodatkowe podrażnienia skóry przez okres jak powyżej.
10. Przeciwskazania do zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu: - ciąża i karmienie piersią; - świeża opalenizna, krótsza niż 10 dni (słoneczna i solarium); - stosowanie samoopalacza w terminie krótszym niż 3 tygodnie przed zabiegiem w miejscach poddawanych depilacji; - rozrusznik serca, pompa insulinowa lub implanty; - cukrzyca; - stosowanie chemioterapii lub radioterapii; - padaczka; - pokrzywka świetlna; - toczeń; - łuszczyca; - nadciśnienie (nie wyregulowane lekami); - bielactwo (chyba, że lekarz stwierdzi inaczej); - tatuaż lub makijaż permanentny w miejscu wykonywania depilacji; - stosowanie ziół: dziurawca i nagietka w okresie krótszym niż 2 tygodnie przed zabiegiem; - stosowanie Retinolu lub innych preparatów lub leków światło uczulających w okresie krótszym niż 4 tygodnie przed zabiegiem; - wykonywanie innych specjalistycznych zabiegów kosmetycznych w miejscach depilowanych mających wpływ na podrażnienie skóry w okresie krótszym niż 2 tygodnie;


KRIOLIPOLIZA PRZY UŻYCIU KRIO LINE
Kriolipoliza przy użyciu Krio Line. Najnowsze odkrycie medycyny estetycznej dla bycia szczupłą! Nieinwazyjna metoda eliminacji komórek tłuszczowych polegająca na ich zamrożeniu. Dzięki różnicy temperatur możliwe jest bezpieczne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. W ostatecznym rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i drakońskich diet. Jeden zabieg kriolipolizy pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej nawet o 20% i więcej.
Kriolipoliza
7. Przeciwskazania do zabiegu.
1. Co to jest?
To metoda polegająca na schłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.
2. Krótka historia odkrycia.
Kriolipoliza narodziła się dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych. To dzieło dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts. Dr med. Dietera Mansteina oraz dr med. R. Roxa Andersona udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Umierają już w temperaturze 0 st. C. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. Ich odkrycie pomogło opracować technologię Zeltiq za pomocą której wykonuje się zabieg mrożenia tkanek tłuszczowych.
3. Przebieg zabiegu?
Zabieg jest najczęściej stosowany na obszarach: brzuch, plecy (boczki), bryczesy i na udach. Efekty kriolipolizy najlepiej widać na małych obszarach. 1 zabieg trwa 30 min. W tym czasie może pracować 1 lub 2 głowice jednocześnie. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Głowica zasysa próżniowo tkankę, która chroniona jest specjalną matą antyodmrożeniową, a dzięki pertierom chłodzącym zostaje obniżona temp. do max. -10°C, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w aplikator są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Cały proces usuwania obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu trwa ok. 2-3 miesięcy. Jeden zabieg kriolipolizy pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej nawet o 20% i więcej.
Zobacz film instruktażowy z udziałem eksperta:
4. Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Po zabiegu, mogą pojawić się zaczerwienienia lub siniaki. W przypadku niektórych pacjentów może też wystąpić osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi. Jednakże wszystkie te objawy szybko znikają i nie wpływają na nasz normalny tryb życia.
5. Kiedy pierwsze rezultaty?
Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać kilka miesięcy, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Cały proces usuwania obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu trwa ok. 2-3 miesięcy. Jeden zabieg kriolipolizy pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej nawet o 20% i więcej.
6. Wskazania po zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu zalecamy ograniczyć intensywne ćwiczenia fizyczne przez okres 7 do 10 dni. Po zabiegu zaleca się stosowanie diety lekkostrawnej (niskotłuszczowej i niskowęglowodanowej), picie około 1,5÷2 litrów wody na dobę, nie palenie papierosów oraz odstawienie alkoholu.
7. Przeciwskazania do zabiegu:
ciąża i karmienie piersią, choroby wątrobowe, choroba Raynauda, choroby żołądka, wrzód dwunastnicy, nadciśnienie, choroby serca, menstruacja, operacje brzucha przeprowadzone w ciągu ostatnich 3 miesięcy, cukrzyca, łuszczyca, przerwana ciągłość naskórka, nowotwory, krioglobulinemia, hipoproteinemia, epilepsja, pokrzywka pod wpływem zimna, wszczepiony sprzęt medyczny taki jak stymulatory/rozruszniki serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG, implanty w miejscu wykonywania zabiegu, niewydolność nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje, stan podgorączkowy, stan zapalny w organizmie, zabieg nie jest wskazany dla dzieci, osób nadwrażliwych na zimno i szybko marznących.
ICE THERMAGE RF NA WYBRANĄ PARTIĘ CIAŁA
ICE THERMAGE RF. Najnowsze odkrycie medycyny estetycznej dla bycia szczupłą! Nieinwazyjna metoda eliminacji komórek tłuszczowych polegająca na ich zamrożeniu.
Nowa i rewolucyjna technologia do pielęgnacji ciała, która pozwala uzyskać długotrwałe efekty. Zasada działania opiera się na wpływie fal radiowych na strukturę kolagenu. W wyniku wytwarzanego ciepła w tkankach w skórze dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i zwiększenia poziomu natlenienia tkanek, przyczyniając się do pobudzenia procesów regeneracyjnych i uelastycznienia skóry. Nieinwazyjna i bezbolesna metoda, zwalcza wiotkość skóry.
Długotrwały efekt –Natychmiastowe pierwsze rezultaty są widoczne po pierwszym zabiegu. Seria zabiegów daje widoczne zmniejszenie zmarszczek i zmarszczek mimicznych, konturowanie oraz lifting twarzy, skóra staję się bardziej napięta i elastyczna co powoduje poprawę owalu twarzy.Wymienne głowice zabiegowe w trybach multi-terapeutycznych dla różnych części ciała, wprowadzają bardziej wygodny sposób pracy dla specjalistycznego leczenia skóry.
Idealny, unikatowy system chłodzenia głowicy, zachowuje lodowate połączenie pomiędzy rękojeścią, a powierzchnią styku skóry przez długi czas.
W zależności od wieku pacjenta i części ciała, możemy dobrać najbardziej optymalną końcówkę ICE Thermage RF.
Tipsy ICE Thermage RF różnią się głębokością penetracji tkanek - pozwala wykonać zabieg w sposób najbardziej optymalny i bezpieczny na różne partie ciała typu twarz, szyja, uda, itp.
Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny.
• Jest skuteczny zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.
• Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, rumień znika szybko.
• Można wrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.
• W domu pielęgnacja skóry i ciała oraz higiena bez zmian, wskazane intensywne nawilżanie skóry.
• Zaleca się po zabiegu pić dużo wody ok. 8 - 10 szklanek dziennie.
Zaawansowana technologia elektroterapii o wysokiej częstotliwości, wielobiegunowa głowica ICE THERMAGE może dotrzeć 0.5 - 2.5cm w głąb tkanki. Potężna energia RF.
Wymienne głowice zabiegowe w trybach multi-terapeutycznych dla różnych części ciała, wprowadzają bardziej wygodny sposób pracy dla specjalistycznego leczenia skóry.
Idealny, unikatowy system chłodzenia głowicy , zachowuje lodowate połączenie pomiędzy rękojeścią a powierzchnią styku skóry przez długi czas.
Trzy rodzaje ‚tipsów' - nakładek RF o różnej ilości punktów
Gęstość punktów:
36 - ciało
100 - twarz
144 - okolice oczu, skroń. czoło
Obszary zastosowań medycznych:
1) Lifting twarzy
2) Odmładzanie skóry
3) Likwidacja zmarszczek
4) Poprawa metabolizmu skóry i anti-aging;
5) Redukcja rozstępów i blizn
6) Redukcja cellulitu
7) Zabiegi wspomagające odchudzanie
Przeciwwskazania:
1) Choroby nowotworowe, układu krążenia i choroby naczyń mózgowych,
2) Choroby psychiczne
3) Pacjenci z zapaleniem skóry lub zakażeniem w miejscu leczenia
4) Żylaki w miejscu zabiegowym
5) Choroby układu krążenia, wysokie nadciśnienie
6) Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi
7) Pacjenci z chorobami układu nerwowego, cukrzycą, chorobami tkanki łącznej
8) Ciąża i okres laktacji

ZAMYKANIE NACZYNEK SSR - ICE SSR
Dzięki odpowiednio dobranej energii można usuwać zmiany bez naruszenia ciągłości skóry. Energia laserowa pochłaniana jest przez oksyhemoglobinę, zamieniana w ciepło, które niszczy naczynia w efekcie tzw. fototermalizy nawet o 20% i więcej.
Zalety zabiegu
Zamykanie naczynek SSR to skuteczne skorygowanie różnego rodzaju zmian skórnych, gwarantujące osiągnięcie wymarzonego efektu. Wykonywane czynności są obarczone minimalnym ryzykiem oraz praktycznie nieodczuwalnym dyskomfortem w trakcie procesu. Nie pojawiają się poważne powikłania i nie wymaga się okresu rekonwalescencji, dlatego zabieg ten jest wybierany przez coraz szersze grono Pacjentów.
Efekty i ich trwałość
Pierwsze efekty zamykania naczynek wykonywanego w naszej Klinice w Warszawie odnotowuje się już podczas zabiegu – niektóre naczynka zamykają się natychmiast, inne w przeciągu kilku tygodni.
Jak przygotować się do zabiegu?
- Na około 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie opalamy skóry
- Nie należy stosować: antybiotyków( zabieg wykonuje się najwcześniej po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia), dziurawca, nagietka( są uczulające na słońce), kosmetyków i leków złuszczających minimum 1 tydzień przed zabiegiem) , kremy zawierające retinol, kwasy owocowe, witaminę C, isotretinoine ( minimum miesiaąc przed zabiegiem)
- Nie należy stosować kremów rozjaśniających, peelingu, mikrodermabrazji ( tydz przed planowanym zabiegiem)
- Skóra powinna być bez makijażu, umyta i niczym nie posmarowana
- W dniu zabiegu nie pijemy alkoholu i nie przyjmujemy środków przeciwbólowych, ani zawierających paracetamol, ibuprofen
- W dniu zabiegu, w celu lepszego nawilżenia skóry wypić ok. 2 litry wody
HIFU IDEEP LIFTING BEZ SKALPELA
Bezinwazyjny lifting twarzy Hifu iDeep. Jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem kosmetycznym, którego efekty dają się porównać z rezultatami operacji plastycznej. Nadaje się dla każdego rodzaju skóry, na której widać znaki upływającego czasu: zwiotczenie, zmarszczki, zaburzony owal twarzy. Polecamy przede wszystkim Paniom, które oczekują spektakularnych efektów bez ingerencji chirurgicznej.
Opis zabiegu
HIFU iDeep, czyli High Intensity Focused Ultrasound to bardzo skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. W efekcie zabigu zachodzi natychmiastowe obkurczenie skóry i koagulacji tkanek. Tkanka pochłania falę ultradźwiękową co doprowadza do efektu cieplnego powodując koagulację tkanki. Ultradźwięki oddziałują jedynie w warstwie mięśniowej SMAS. Inne warstwy skóry nie zostają obciążone. W ten sposób organizm jest sprowokowany do naturalnej obrony, i produkcji nowego kolagenu a w efekcie do poprawienia napięcia skóry, wywołania efektu liftingu - unieść i dokręcić skórę policzków, poprawić linię podbródka, zmniejszyć zmarszczki czołowe , podnieść linię brwi, poprawić strukturę skóry - stanie się gładka i delikatna. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych (liftingu) trwa od 2 do 6 miesięcy. Efekty po zabiegu HIFU iDeep utrzymują się przez około 18 miesięcy! W większości wypadków wystarczający jest jeden zabieg aby osiągnąć rewelacyjne efekty. Dzięki wymiennym kartridżom możemy wykonać zabieg na dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddanej zabiegowi. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, utrzymujący się nie dłużej niż dwie - trzy godziny. Sam zabieg jest bardzo przyjemny, nieinwazyjny i niezwykle skuteczny.
Dla kogo dedykowany jest zabieg?
Bezinwazyjny lifting twarzy Hifu iDeep jest jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i dla każdego rodzaju skóry. Wykonuje się go zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Natomiast efekty będą zależne od stanu skóry oraz ilości przeprowadzonych zabiegów.
Jaki uzyskam efekt po zabiegu?
Bezinwazyjny lifting daje widoczne rezultaty już przy jednorazowym zabiegu, traktowanym jako ogólna stymulacja. Skóra jest napięta rozświetlona i nawilżona a kontury twarzy wymodelowane. Jednak na ostateczne efekty zabiegu HIFU iDeep musimy poczekać około 1,5 - 2 miesięcy.


FOTOODMŁADZANIE SSR
FOTOODMŁADZANIE SSR. Zabieg fotoodmładzania to unikalna procedura pozwalająca na odmładzanie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego stylu życia. Istnieje kilka metod oceny fotouszkodzeń skóry. Najprostszy podział, który stosujemy, definijuje wspólne cechy wewnętrznego i zewnętrznego starzenia się skóry.
Na czym polega?
Zabieg fotoodmładzania to unikalna procedura pozwalająca na odmładzanie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła (IPL) bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego stylu życia.
Istnieje kilka metod oceny fotouszkodzeń skóry. Najprostszy podział, który stosujemy, definijuje wspólne cechy wewnętrznego i zewnętrznego starzenia się skóry.
Grupa A - uszkodzeń skóry - plamy barwnikowe, piegi oraz zmiany naczyniowe - rumień i porozszerzane naczynka, będące efektem średnich uszkodzeń świetlnych, ale również chorób np. trądzika różowatego.
Grupa B - zmiany strukturalne skóry i naskórka - zmarszczki, rozszerzone pory, a także zmiany sprężystości skóry charakteryzowane jako rumiana i pofałdowana cera.
Poszczególni pacjenci mogą mieć uszkodzenia grupy A lub/i B. Klasyfikacja powstała w celu prostego opisu objawów starzenia się skóry oraz odpowiedniego zaplanowania techniki leczenia. Fotoodmładzanie jest dynamicznym nie inwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmładzania skóry. Leczenie składa się z serii 3-5 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni.
Wskazania do wykonania zabiegu:
- łagodne zmiany naczyniowe,
- teleangiektazje - rozszerzone naczynka,
- trądzik różowaty,
- rumień,
- zaburzenia pigmentacji skóry,
- rumień po intensywnym złuszczaniu,
- posłoneczne zmiany pigmentowe,
- piegi,
- zmiany strukturalne skórne i naskórkowe,
- zmarszczki - niezbyt głębokie,
- spadek sprężystości skóry,
- rozszerzone pory.
Po zabiegu:
- ewentualne zaczerwienienia skóry można przykrywać makijażem,
- należy odpowiednio nawilżać skórę,
- chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych,
- stosować kremy z wysokimi filtrami,
- stosować zalecane produkty lecznicze,
- nie korzystać z basenu około 20 dni,
- nie korzystać z sauny około 14 dni.
EFEKTY PRZED I PO